USŁUGA
Czyszczenie układu chłodzenia 
Objawy
Komputer głośno chodzi, zawiesza się, samoczynnie wyłącza, wolno pracuje.
Koszt
80zł
Czas realizacji
2h – 1 dzień

czyszczenie układu chłodzenia w laptopie

Skąd możesz wiedzieć, że Twój laptop się przegrzewa?

Jeśli kupiłeś go przynajmniej dwa lata temu i do tej pory nigdy nie był czyszczony to w układzie chłodzenia zgromadziło się już dużo kurzu, który zatyka otwory wentylacyjne. Do wymiany nadaje się także pasta termoprzewodząca.

Dobre chłodzenie laptopa (procesora oraz karty graficznej) jest bardzo ważne. Jeśli temperatury przez dłuższy czas będą zbyt wysokie, laptop się przegrzeje. Najczęściej uszkodzeniu ulega karta graficzna, a naprawa. Przeważnie wymiana karty graficznej na płycie głównej laptopa to koszt ok. 400-500zł.

 

Wykonamy następujące czynności:

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań sprawdzamy temperatury na procesorze oraz karcie graficznej w momencie dostarczenia laptopa do naszego serwisu. Pozwala to określić czy czyszczenie będzie konieczne oraz po zakończonym zleceniu będzie można wykazać różnicę w temperaturze "przed" i "po".
W około 70% przypadków głównym powodem przegrzewania się laptopów jest w rzeczywistości zużyta pasta termoprzewodząca, która po około roku czasu traci swoje właściwości termoprzewodzące. Często bywa tak, że laptop jest w środku wolny od kurzu, ale i tak się przegrzewa. Sposobem na taki stan rzeczy jest wymiana pasty termoprzewodzącej na nową.
Awaria wentylatora jest bardzo rzadkim zjawiskiem, ale kiedy już wystąpi jedyną możliwością jest wymiana na nowy. Ważnym elementem przeprowadzania prac konserwacyjnych jest sprawdzenie czy wentylator działa tak jak powinien.
Po skręceniu laptopa sprawdzamy czy wszystko się prawidłowo spięło i czy działa jak należy. Następnie ponownie przeprowadzamy testy temperatur pod pełnym obciążeniem i prawie w każdym przypadku cieszymy się zadowalającym efektem.

Czy zaobserwowałeś chociaż jeden z poniższych objawów w swoim komputerze (laptopie)?

  • wentylator głośno chodzi, ale z otworów wentylacyjnych nie czuć powiewu powietrza
  • nie słychać wentylatora, ale laptop jest gorący
  • laptop samoczynnie wyłącza się podczas pracy, a następnie nie można go przez chwilę włączyć
  • system operacyjny wolno działa lub zawiesza się
 
Chcesz zlecić czyszczenie?
Skontaktuj się z nami aby ustalić szczegóły i dołącz do grona zadowolonych klientów

W zdecydowanej większości przypadków warto zrobić od razu: