Wymiana obudowy laptopa - Serwis komputerowy Kraków

 

USŁUGA
Wymiana obudowy laptopa
Objawy
Obudowa rozchodzi się przy zawiasach, ekran nie utrzymuje swojej pozycji.
Koszt
100zł
Czas realizacji
2h – 1 dzień

Dlaczego obudowy laptopów pękają?

Obudowa oprócz funkcji estetycznej jest "osłoną" chroniącą wszystkie podzespoły przed uszkodzeniem. To właśnie ona wstępnie amortyzuje upadek bądź uderzenia innego przedmiotu. Niejednokrotnie zdarza się, że nie wytrzymuje ona zbyt dużych sił, które na nią działają podczas wielokrotnego otwierania i zamykania ekranu. Tworzywa sztuczne mają swoją określoną wytrzymałość, która skrupulatnie jest odpowiednio obliczona aby komputer po jakimś czasie się rozsypał. Jedynie my - serwisanci - znamy faktyczną skalę problemu co nie pozostawia nam wątpliwości, że są to działania celowe producentów. 

Usterki związane z uszkodzeniami obudowy mają coraz większy udział we wszystkich przeprowadzanych naprawach. Niedługo może się okazać, że zwykła konserwacja układu chłodzenia, która wymusza rozbiórkę laptopa, będzie już zawsze wiązać się z wymianą obudowy. Nierzadko elementy trzymają się na przysłowiowy "włos”. Do tej pory jest tak tylko w WIĘKSZOŚCI przypadków laptopów oraz we WSZYSTKICH laptopach marki Lenovo co czyni ją firmą z najgorszymi obudowami na rynku. W naszym serwisie od dwóch lat nie mieliśmy ani jednego laptopa tej firmy, w którym nie było by konieczności wymiany obudowy podczas wykonywania najprostszych prac konserwacyjnych. 

Czy uszkodzona obudowa wpływa na działanie komputera?

To zależy. W zdecydowanej większości przypadków nic się nie dzieje oprócz bardziej połamanej obudowy. Jednak może być tak, że zawiasy, które się nie mają czego trzymać od środka robią spustoszenie. Mogą one uszkodzić kable od anteny WiFi, taśmę matrycy, samą matrycę lub elementy płyty głównej. Konieczna jest wówczas wymiana połamanych części i diagnoza zagrożonych komponentów.

 

 

 

nowa obudowa do laptopa

Chcesz zlecić wymianę obudowy?
Skontaktuj się z nami aby ustalić szczegóły i dołącz do grona zadowolonych klientów

W zdecydowanej większości przypadków warto zrobić od razu:

Zlecając od razu poniższą usługę OSZCZĘDZASZ:

00