Zalana klawiatura kawą

USŁUGA
Wymiana zalanej klawiatury
Objawy Klawisze nie reagują na wciśnięcie lub na ekranie pojawiają się dziwne reakcje
Koszt
40-100zł
Czas realizacji
5h - 2 dni

Mamy dwa sposoby montażu klawiatury

Klawiatura jest osobnym podzespołem

 

Klawiatura jako osobny podzespół

W tym rodzaju montażu klawiatura jest widocznym osobną częścią laptopa, którą da się wypiąć, wyciągnąć oraz w łatwy sposób wymienić na nową. Jest to rozwiązanie wykorzystywane w niemal wszystkich starszych modelach laptopów. Jest niestety to coraz rzadziej spotykane w nowych komputerach.

Klawiatura jest integralną częścią obudowy

 

Klawiatura zintegrowana z obudową

Jest to rozwiązanie coraz częściej spotykane w laptopach nowej generacji. Klawiatura jest integralną częścią obudowy górnej, które są tak zaprojektowane by rozdzielenie ich było nieodwracalne. Do obudowy górnej (palmrestu) klawiatura przymocowana jest na jednorazowych plastikowych nitach, których zerwanie jest nieodwracalne. Nowa klawiatura po założeniu osiądzie na miejscu starej, nie będzie się przesuwać na boki, ale jest możliwe, że niektóre obszary klawiatury po złożeniu komputera będą się lekko "zapadać" wgląb laptopa. 

Wyjaśnienie: 

To rozwiązanie jest stosowane przez producentów celowo. Ma ono wymusić aby naprawa stała się mało satysfakcjonująca lub nieopłacalna. Co prawda w większości modeli laptopów różnica po wymianie jest niewielka, ale mimo wszystko trzeba liczyć, że efekt może nie być całkowicie zadowalający. 

Chcesz zlecić naprawę?
Skontaktuj się z nami aby ustalić szczegóły i dołącz do grona zadowolonych klientów

W zdecydowanej większości przypadków warto zrobić od razu: